În fiecare vineri seară, cu binecuvântarea părintelui nostru Ioan Dimulescu, se desfășoară întâlnirile Nepsis cu tinerii din parohia "Intampinarea Domnului" din Civitavecchia. Având în vedere restricțiile, păstrăm toate măsurile sanitare prevăzute în decretul legislativ. În aceste întâlniri vorbim cu Părintele despre credință, Biserică și lucruri firești de zi cu zi, cu care se confruntă tinerii în ziua de astăzi. În ultima perioadă, Frăția Nepsis s-a mărit, adăugându-se noi tineri neptici. Domnul să ne binecuvinteze si să ne ajute să sporim duhovnicește! Slavă Domnului pentru toate!
Programul slujirii ierarhilor în Duminica a 4-a după Rusalii
-
În Duminica a 4-a după Rusalii, membrii Sfântului Sinod al Bisericii
Ortodoxe Române vor sluji după următorul program, transmis de eparhii prin
intermedi...
43 minuti fa




0 Comentarii:
Posta un commento